Jednoduchý online test na anémiu

Nedostatok železa patrí k najrozšírenejším deficienciám vôbec. Jej rozšírenie má až pandemické rozmery. Postihuje až 80 % svetovej populácie! Mnoho ľudí si to ani neuvedomuje, keďže malý nedostatok železa sa takmer nijako negatívne neprejavuje na našej pohode. No so stúpajúcim nedostatkom železa dochádza k zintenzívňovaniu symptómov.

Konkrétne anémiou z nedostatku železa trpí celosvetovo viac ako 3 miliardy ľudí. Podľa WHO (Svetovej zdravotníckej organizácie) sa anémia definuje ako pokles koncentrácie hemoglobínu u žien pod 120g/l a u mužov pod 135g/l. Priemerné hodnoty hemoglobínu vekom postupne klesajú, dolná hranica normy hemoglobínu pre obe pohlavia u seniorov je 120g/l.

Anémia sa nemusí nutne spájať len s nedostatkom železa. Častou príčinou anémie je aj nedostatok vitamínu B12, vitamínu B9 (folát) alebo dokonca aj medi.

Anémia je v prvom rade chorobný stav, ktorý vzniká z dôsledku nejakého problému, či už je to nejaký zápal alebo krvácanie v oblasti tráviaceho systému, poškodenie kostnej drene, poškodenie buniek produkujúcich vnútorný faktor potrebný k absorpcii vitamínu B12, vrodené poruchy (MTHFR mutácia) a pod.

Presnú príčinu musí určiť lekár, najčastejšie z krvného rozboru. Nasledujúci online test na anémiu je preto len orientačný. Sú v ňom zhrnuté najčastejšie prejavy anémie.

V prípade pozitívneho výsledku testu môžete vyskúšať MegaHemo, ktorý si už našiel stovky spokojných zákazníkov. Ako jediný produkt kombinuje všetky potrebné nutrienty – železo meď, molybdén a vitamíny B12, B9, B6 a B2 v aktívnej, biologicky dostupnej forme vhodnej aj pre vegánov, celiatikov a ľudí s laktózovou intoleranciou.