Často kladené otázky (FAQ)

O spoločnosti

Sme spoločnosť Lumedik s. r. o., ktorá si zaumienila priniesť na trh doplnky výživy tej najvyššej kvality. Naše výrobky obsahujú len tie najlepšie formy jednotlivých zložiek na zabezpečenie čo najlepšej biologickej dostupnosti a minimalizovaniu nežiadúcich účinkov spájaných s lacnejšími náhradami. Vychádzame z dlhodobého výskumu na poli doplnkov výživy a jednotlivé produkty zostavujeme so zreteľom na maximálny efekt a synergiu jednotlivých zložiek. 

Produkty sú vyrábané na Slovensku v Spišskej Novej Vsi, spoločnosťou Natural s. r. o. špecializujúcou sa na produkciu doplnkov výživy vysokej kvality. V spoločnosti je integrovaná analýza rizík a kritických kontrolných bodov (HACCP), ako aj správna výrobná prax (GMP).

Často kladené otázky (FAQ)

Všetky naše produkty sú zostavované len z povolených zložiek a každý výrobok je schválený Úradom verejného zdravotníctva (UVZ).

O nákupe

Celkovú cenu objednávky vrátane prípadných nákladov s dodaním tovaru môže kupujúci zaplatiť:

 • bezhotovostne prevodom na bankový účet predávajúceho, IBAN: SK3083300000002901817797 vedený v Fio banka, a. s. s uvedením prideleného variabilného symbolu
 • dobierkou v hotovosti pri prebratí tovaru (poplatok 1 €)
 • bezhotovostne prostredníctvom platobnej brány Stripe

Ak platíte bankovým prevodom a chcete mať čo najrýchlejšie dodaný produkt, pošlite nám potvrdenie o platbe na náš email info@lumedik.sk. Inak vám objednávku odošleme až po pripísaní platby na náš účet, čo môže trvať až d pracovné dni.

Tovar je možné poslať do 2 krajín, v ktorých sú nasledujúce možnosti a ceny za doručenie tovaru:

Slovensko:

 • Packeta – Doručenie domov: 3,00 € s DPH
 • Poštový kuriér: 3,00 € s DPH
 • Packeta (Zásielkovňa): 2,50 € s DPH
 • Pri nákupe nad 29 € je poštovné zdarma

Česko:

 • PPL (DHL) CZ: 3,50 € s DPH
 • Zásilkovna CZ: 3 € s DPH
 • Pri nákupe nad 29 € je poštovné zdarma

Tovar budete mať doručený spravidla od 1 do 2 pracovných dní od objednávky. O doručení budete vopred informovaný prostredníctvom SMS správy prípadne telefonátom od kuriéra. 

V prípade, že vaša objednávka bude pri preberaní od kuriéra viditeľne poškodená, máte právo tovar neprevziať. Máte nárok si pred prevzatím obsah zásielky vizuálne skontrolovať a kuriér musí túto kontrolu strpieť. 

Ak poškodenie zistíte až doma, môžete nás kontaktovať ohľadom reklamácie na našej emailovej adrese: reklamacie@lumedik.sk. Ako prílohy emailu nám pošlite vyplnený reklamačný formulár, ktorý nájdete v prílohe obchodných podmienok a doklad o kúpe. 

Ak bude potrebné tovar poslať, postupujte nasledovne:

 • tovar bezpečne zabaľte
 • priložte vyplnený formulár s kópiou nákupného dokladu a vašou spätnou adresou;
 • odovzdajte tovar prepravnej spoločnosti a odošlite na adresu: 

isklad 211375/09
Lumedik s. r. o.
Dialnicna cesta 5, Hala D, gate 35
90301 Senec
Slovensko
+421 948 799 408

Balík neposielajte doporučene ani na dobierku – takáto zásielka nebude prijatá!

Vašu reklamáciu vybavíme do 30 dní.

Podľa § 122 ods. 1 zák. č. 40/1964 Zb Občianskeho zákonníka lehota určená podľa dní sa začína dňom, ktorý nasleduje po udalosti, ktorá je rozhodujúca pre jej začiatok. Podľa § 122 ods. 3 zák. č. 40/1964 Zb Občianskeho zákonníka, ak posledný deň lehoty pripadne na sobotu, nedeľu alebo sviatok, je posledným dňom lehoty najbližší nasledujúci pracovný deň.

Záruka vrátenia peňazí – záruka spokojnosti

V prípade, že si objednáte tovar s ktorým nebudete spokojní, tak nám môžete poslať späť všetky neotvorené produkty a my Vám za nich vrátime plnú sumu akú ste za nich uhradili, a to až do 2 mesiacov od kúpy.

Záruka vrátenia peňazí zahŕňa len poštovné náklady pri odoslaní tovaru od nás k vám. Uhradená bude suma maximálne vo výške najlacnejšej možnosti dopravy z výberu dopráv.

Objednáte si 3 balenia MegaHemo dokopy za 36 €, čím získate dopravu zdarma. Pri užívaní prvého balenia zistíte, že Vám výrobok nevyhovuje. Do 2 mesiacov od kúpy nám zvyšné 2 neotvorené balenia pošlete späť a my Vám vrátime 2 x 12 € = 24 €.

Príklad č. 2

Objednáte si 2 balenia MegaHemo a použijete 20% zľavový kupón. Za dopravu packetou uhradíte 2,70€ a za produkty 24 € – 4,80 € (20 % zľava) = 19,20 €. Pri užívaní prvého balenia zistíte, že Vám výrobok nevyhovuje. Do 2 mesiacov od kúpy nám 1 neotvorené balenie pošlete späť a my Vám vrátime 19,20 € / 2 = 9,60 € + poštovné 2,70€ = 12,30 €.

Peniaze Vám vrátime na základe vzájomnej dohody buď zaslaním na Váš bankový účet, alebo poštovou poukážkou na Vami uvedenú poštovú adresu.

Ak vašu zásielku obdržíme v poriadku, tak peniaze posielame do 14 dní. 

Nepoužitý výrobok nám pošlite ideálne v krabici (aj pôvodnej) spolu s vyplneným formulárom na odstúpenie od zmluvy

Nezabudnite na dostatočnú ochranu produktu aby nedošlo k jeho poškodeniu pri preprave.

Nepoužitý výrobok nám pošlite na nižšie uvedenú adresu:

isklad 211375/09
Lumedik s. r. o.
Dialnicna cesta 5, Hala D, gate 35
90301 Senec
Slovensko
+421 948 799 408

Balík neposielajte doporučene ani na dobierku – takáto zásielka nebude prijatá!

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Budeme radi ak nám napíšete.